TJ Slavoj Plzeň

Vzpírání

A. K. Žižka
2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | starší historie | videa

Vedení oddílu:
předseda: Mgr. Michal Šváb - svab.masna@seznam.cz
místopředsedové oddílu: Ing. Pavel Kuděj, Bc. Martin Červený
trenéři oddílu: Milan Matějovský (tel.:737 591 812), Jindřich Hodl (tel.:737 078 807)
instagram: weightlifting_slavojplzen1899

Dobřanské pivo Bronco 7 Trampota MVM Metal
VZPĚRAČI Z MEZIBOŘÍ S MEDAILEMI

Vzpěrači přivezli z Memoriálu Karla Hofmana medaile. Trenér Milan Matějovský dovedl ke zlaté medaili juniora Nového, debutanta Tomíčka a předsedu oddílu Švába, který navíc obsadil druhé místo v soutěži na body. Hajšman obsadil v nejnabitější váze páté místo


Akademické MČR ve vzpírání

Dominik Sládek a Martin Červený startovali v Brně a opět výrazně promluvili do výsledků. Dominik ve spojených váhových kategoriích obsadil za českými reprezentanty čtvrté místo a Martin osmé.
Vzpěrači v ligových bojích s rekordy

Naši borci z oddílu vzpírání bojovali ve 3. lize s týmy B a C, přičemž soutěž okořenili mnoha osobními rekordy. Týmy ve složení Šváb, Šindler, Hajšman, Brichta, Šleis, Nový, Matějovský, Kanaloš, Lučan jun., Štípek a Červený, pod vedením trenérů Kuděje a Lučana st. drží celkové 4. respektive 9. místo z deseti týmů.
Medaile z Mistrovství České republiky

Dominik Sládek získal na Mistrovství České republiky do 23 let ve váhové kategorii + 109 kg po ve velkém boji bronzovou medaili. Pod vedením Martina Červeného tak společně navázali na výrazné vzpěračské úspěchy našeho oddílu.
Vzpěrači na úspěšné vlně

Vzpěrači ve 2. kole II. ligy našli přemožitele jen v týmu Teplic. Oba týmy nyní vedou tabulku soutěže. Ve 3. kole v Teplicích se tak rozhodne o vítězi a právu účasti v kvalifikaci o první ligu. Naše borce (Lhoták, Sládek, Adámek, Gruszka, Podoba a Kuděj) vedli Michal Rybáček a Petr Hraběta.
Medailové naděje na MČR do 23 let

Tomáš Procházka a Dominik Sládek ze vzpěračského oddílu se kvalifikovali na republikový šampionát do 23 let.

Oba mají medailové ambice.
Vzpěrači nezahálí

O uplynulém víkendu (12. 6. 2021) pořádal náš oddíl vzpírání v hale TJ v Třebízského ulici 1. kolo III. ligy, do kterého vyslal hned dva týmy. "B" skončilo na 5. místě, "C" na místě osmém. Naši borci tak navázali na týden staré druholigové vítězství.
Vzpěrači slavili

Bohdan Dolenský z oddílu vzpírání oslavil 80 let, z nichž většinu prožil v naší TJ. Bohdan v kategorii Masters získal přes čtyřicet republikových medailí, zejména mistrovských. Společně s ním slavil i předseda oddílu /je jím již 22 let!/ Michal Šváb, který má 45 "zářezů na pažbě", z nichž 32 strávil "na Masně".
Vydařené I. kolo

Vzpěračský tým ve složení Podoba, Procházka, Brichta, Sládek, Gruszka a Kuděj zvítězil pod vedením Michala Švába v 1. kole II. ligy, čímž opět výborným zůsobem reprezentoval naši TJ a město Plzeň. Další soutěž budeme hostit u nás, kde do boje ve III. lize zasáhnou týmy B a C.
2 x zlato, 1 x stříbro

Vzpěrači na Mistrovství republiky Masters získali 2 mistrovské tituly a jednu stříbrnou medaili. Tým bojoval v Brně pod vedením Jaroslava Lučana, přičemž Milan Matějovský a Pavel Kuděj obsadili první místa, Pavel navíc zvítězil celkově ve své kategorii. Jiří Lučan po velkém boji obsadil druhé místo.
Junioři tentokrát bez medaile

Junioři vzpěračského oddílu bojovali v posledním kole juniorské ligy v Plzni. Tým ve složení Hajšman, Lhoták, Kanaloš, Nový a Lučan jun. opět bojoval ze všech sil, o čemž svědčí i překonané osobní rekordy.

zpět na hlavní stránku